Офіційний сайт АТ "Херсонгаз"
Як отримати субсидію

Самостійно розрахувати розмір субсидії

Деякі актуальні питання щодо житлових субсидій Ви отримали повідомлення про призначення субсидії. Яку інформацію воно містить? Як платити за послуги? Чи обов’язково сплачувати обов’язкову частку плати? Деякі актуальні питання щодо житлових субсидій Якщо фактичне споживання послуг відрізняється від нормативного Нові можливості в умовах призначення субсидії Що означають ці зміни? За яких обставин рішення про субсидію вимагає розгляду місцевих органів влади Якщо у вас є обставини, що вимагають розгляду комісією, це необхідно зазаначити в заяві Про страхи та чутки щодо призначення субсидій Міфи щодо призначення субсидій

Інформацію взято із сайту "Інститут місцевого розвитку"Шановні учасники АТО та члени їх сімей!

Відповідно до прийнятих рішень місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування АТ “Херсонгаз” оприлюднює данні щодо отримання пільг на сплату природного газу для даної категорії громадян:

Каховський район - пільга 50% - 7 осіб

Каланчацький район - пільга 50% - 2 особи

Великоолександрівський та Високопільський райони - за пільгами не зверталися

Голопристанський район - за пільгами не зверталися

Скадовський район - пільга 50% - 1 особа

Білозерський район - пільга 50% - 1 особа

Цюрупинський район - пільга 25% - 20 осіб

м.Херсон - пільга 100% - 12 осіб

Для оформлення пільг та роз'яснення щодо їх сплати просимо звернутися до абонентської служби АТ “Херсонгаз” за місцем вашого проживання із відповідними документами (заява, паспорт, ідентифікаційний код, посвідчення,довідка про склад сім'ї).

 

ДО УВАГИ ПІЛЬГОВИКІВ!

Відповідно до Закону України від 28.12.2014 року №76-VІІІ "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", надання окремим категоріям громадян пільг з оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку, на придбання твердого палива, скрапленого газу з урахуванням рівня доходів сім’ї пільговика за умови якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. Звертаємо увагу, що з 1 січня 2015 року граничний розмір доходу, до якого застосовується податкова соціальна пільга, складає 1710 гривень.

З 1 липня 2015 року пільги на житлово-комунальні послуги будуть надаватись з врахуванням розміру середньомісячного сукупного доходу сім’ї наступним категоріям громадян:

 1. Учасникам війни;
 2. Членам сім'ї загиблих (померлих) ветеранів війни;
 3. Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
 4. Вдовам (вдівцям) та батькам померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
 5. Особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
 6. Вдовам (вдівцям) та батькам померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
 7. Жертвам нацистських переслідувань;
 8. Працівникам міліції, податкової міліції, кримінально-виконавчої служби, цивільного захисту,  звільненим  зі  служби за віком, хворобою  або  вислугою років;
 9. Сільським працівникам освіти на пенсії, сільським працівникам охорони здоров’я на пенсії;
 10. Дітям війни;
 11. Дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
 12. Сім’ям, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи;
 13. Багатодітним сім’ям; дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, в яких не менше року проживають троє або більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 р. №389

За більш детальною інформацією звертатись до управлінь праці та соціального захисту населення районних у місті Херсоні рад за місцем проживання за адресами:
вул. Перекопська, 166, каб. 112, тел. 35 19 88;
вул. Маяковського, 8, каб. 19, тел. 26 34 28, 26 34 52;
вул. Суворова, 29, каб. 121, 122, тел. 22 52 29, 22 96 90.

Пільговики подають до управлінь праці та соціального захисту населення районних державних адміністрацій, управління соціальної політики Тернопільської міської ради, управління соціального захисту населення, сім’ї та праці Чортківської міської ради декларацію про доходи сім’ї пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

Якщо до сукупного доходу сім’ї пільговика входять лише пенсія та соціальні виплати, або до складу сім’ї входять лише непрацездатні особи, до органів соціального захисту населення декларацію подавати непотрібно.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:
1) пенсія;
2) заробітна плата;
3) грошове забезпечення;
4) стипендія;
5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);
6) доходи від підприємницької діяльності.

Якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи будь-кого із членів сім’ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги, надання пільг припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

Сума пільги, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання пільговиком документів з недостовірними відомостями, повертається ним на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

Механізм надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, обсяг витрачання яких вимірюється засобами обліку, передбачає наступне:

1. Право на призначення субсидії визначається виходячи з вартості послуг в межах норм споживання (незалежно від того, скільки громадяни фактично споживали у попередньому періоді). А розмір субсидії розраховується виходячи з обсягів фактичного споживання послуг у попередньому періоді, але не більше від установлених норм. Такий механізм надання субсидій розроблено з метою ефективного використання коштів державного бюджету, що виділяються для надання субсидій населенню.

2. Розмір плати громадян за умови призначення житлової субсидії не залежить від вартості послуг, взятої для розрахунку субсидії, а визначається в залежності доходів (15 або 10 відсотків їх середньомісячного доходу). У повідомленні про зазначається обов'язкова частка сім’ї межах норм споживання, яку отримувач повинен сплачувати щомісячно. У разі, коли вартість спожитої послуги менша ніж обов’язкова витрат на оплату цієї послуги, отримувачі субсидій сплачують її фактичну вартість.

3. Якщо сім’я економно споживала газ, воду, електроенергію у період отримання субсидії, при призначенні субсидії на наступний термін розмір її витрат зменшується на відсотки за кожні 10 відсотків економії. Так, за 10 відсотків економії послуг обов’язковий платіж громадян зменшується з 15 до 13 відсотків сукупного доходу, за 20 відсотків економії частка плати громадянина зменшується з 15 до 11 відсотків доходу. Тобто, заощаджуючи енергоресурси, отримувачі субсидій мають можливість зменшити витрати на оплату житла до 9 відсотків, а сім’ї з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, а також сім’ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди I і II групи — до 4 відсотків свого середньомісячного сукупного доходу.

4. Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надаються у безготівковому вигляді, тобто суми призначених субсидій перераховуються на рахунки отримувачів субсидій в організаціях, що надають послуги: їх розмір змінюється в залежності від фактичного споживання послуг.

5. При призначенні субсидії визначається її орієнтований розмір. Остаточний розмір обраховується після закінчення терміну дії субсидії та отримання відомостей від організації, яка надає послуги, про фактичні обсяги їх споживання.

У разі коли по закінченні терміну отримання субсидії зазначені послуги використано на суму, меншу від суми призначеної субсидії та обов'язкової частки плати в межах норм споживання, невикористані перераховані кошти повертаються організаціями, що надають послуги, на рахунок управлінь праці та соціального захисту населення. У разі, коли по закінченні терміну отримання субсидії зазначені послуги використано на суму, більшу від суми призначеної субсидії та обов'язкової частки плати, управління праці та соціального захисту населення дораховують необхідну суму коштів на рахунки громадян в організації, що надають послуги, але не більше від встановлених норм.

Такий механізм вигідний як сім’ї, так і державі:
- заощаджуються енергоресурси;
- зменшується обсяг бюджетних коштів для надання субсидій;
- сім’я зменшує витрати на оплату газу.

© 2016-2018 АТ "Херсонгаз"
м. Херсон, вул. Поповича, 3, (0552) 32-76-21,
Secretary@gaz.kherson.ua.
Багатоканальний телефон для населення (0552)32-76-35
Багатоканальний телефон для юросіб (0552)41-70-86